Co to jest lacobel?Ogromną popularność na rynku budowlanym w ostatnich latach zdobywa lacobel, czyli lakierowane szkło, które z powodzeniem zastępuje kafle, płytki oraz płyty MDF. Głównie cenione jest za walory estetyczne oraz możliwość personalizacji zgodnie z własnym gustem i pomysłem. Co więcej, materiał ten łatwo jest utrzymać w czystości, dzięki czemu bez większych problemów można stworzyć przestrzeń wolną od grzybów i bakterii. Aktualnie na rynku znajduje się dużo rodzajów szkła lacobel, które różni odporność na uszkodzenia mechaniczne, grubość oraz metoda wykonania.

Jak powstaje szkło lacobel?

Szklarz przy pomocy technologii float tworzy idealnie gładką taflę szkła. Powstaje ona z połączenia dwóch warstw szkła oraz dwóch warstw folii. Jest to podstawowa proporcja, która zmienia się w zależności od wybranej grubości oraz trwałości. 

Wyróżniamy takie grubości szkła lacobel jak:

Wzory na szkle lacobel

Dobra firma oferująca usługi szklarskie bez problemu będzie w stanie dopasować szkło lacobel do preferencji klienta. Jedną z ogromnych zalet tego materiału jest cała gama wzorów, jakimi może być ozdobiony.

Rodzaje szkła lacobel:

Szkło typu lacobel ma wiele do zaoferowania i dlatego tak często wybierane jest jako zamiennik kafelków lub płyt. Pozwala stworzyć unikalne wnętrze według naszego projektu.


Wróć do bloga