Kiedy skorzystać z pomocy pogotowia szklarskiego?Zbita szyba może być prawdziwym kłopotem. Przez wybite okno do wnętrza budynku mogą się dostać niepowołane osoby. Lokal może także ucierpieć wskutek deszczu czy wiatru. Również uszkodzenie szyby w drzwiach czy ściance działowej to problem. Szczególnie wtedy, gdy z ramy wciąż wystają niebezpieczne ostre kawałki lub obawiamy się, że resztki przeszklenia mogą wypaść i kogoś zranić.

We wszystkich tego rodzaju przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług pogotowia szklarskiego. Dzięki takiej ofercie możemy zyskać szybką i skuteczną pomoc niezależnie od pory dnia. Zwykle profesjonalna firma jest w stanie zaradzić naszym kłopotom z przeszkleniami różnego typu wykonanymi ze szkła hartowanego lub zwykłego.

Rozbite przeszklenia w sklepach i firmach usługowych

Każda wybita szyba to zmartwienie i wydatek dla właściciela lub użytkownika budynku. Są jednak sytuacje, gdy brak szyby może zagrozić dodatkowymi poważnymi stratami finansowymi. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, gdy dochodzi do uszkodzenia przeszklenia w oknie lub drzwiach sklepu czy lokalu usługowego. Wybita szyba w takich miejscach zwykle nie może czekać do następnego dnia, ponieważ ktoś może skorzystać z nadarzającej się okazji, przedostać się do wnętrza i dokonać kradzieży lub dewastacji. Nawet nieduży sklepik to spora ilość towaru o znacznej wartości. Lokale usługowe często mają specjalistyczne wyposażenie lub np. przedmioty należące do klientów czekające na naprawę. W tych okolicznościach jak najszybsza wymiana szyby staje się nieodzowna.

Uszkodzone przeszklenia w drzwiach wejściowych

Zdarza się, że uszkodzeniu ulegają przeszklenia wejść do budynków czy drzwi wewnętrznych na klatkach schodowych. W takiej sytuacji istnieje obawa, że ktoś może zostać zraniony przy przechodzeniu przez takie drzwi lub po prostu przebywając w pobliżu. Jeśli uszkodzenia są poważne i nie pozwalają na zabezpieczenie w inny sposób, np. drzwi są jedynym wejściem do budynku, lub resztki stłuczonej szyby zagrażają osobom, przechodzącym wąskim korytarzem, wówczas skorzystanie z całodobowej pomocy szklarskiej staje się koniecznością.

Wybite szyby w domu lub mieszkaniu

Zbita szyba w mieszkaniu również może wymagać szybkiej interwencji. W przypadku, gdy w domu lub mieszkaniu przebywają małe dzieci, pozostawienie uszkodzonego okna jest nierozsądne. Naturalna ciekawość może spowodować, że dzieci pomimo opieki rodziców zechcą dokładnie przyjrzeć się zbitemu oknu lub wybitej szybie w drzwiach balkonowych. Konsekwencje takiego zdarzenia mogą być bardzo poważne. Również w tym przypadku najlepszym wyjściem z sytuacji jest niezwłoczny kontakt ze szklarzem.


Wróć do bloga